Op zaterdag 5 april 2025 organiseert brandweer Oss twee provinciale brandweerwedstrijden en publiek is welkom!
Tijdens deze brandweerwedstrijden, ook wel brandweervaardigheidstoetsen genoemd, wordt een zo realistisch mogelijk brandweerscenario nagebootst wat door de deelnemende brandweerkorpsen zo snel, veilig en slim mogelijk moet worden opgelost. Brandweer Oss heeft in samenwerking met het ABWC (Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité) twee uitdagende scenario’s voorbereid.
In totaal zullen op deze dag 20 verschillende brandweerkorpsen op twee verschillende (nog geheime) locaties met elkaar de strijd aangaan.
Het kan dus zo zijn dat er in de omgeving wat meer brandweerauto’s rondrijden dan normaal.
Het ABWC bevordert de vakbekwaamheid van de Nederlandse brandweerkorpsen door het organiseren van de vaardigheidstoetsen. Want vakbekwaam blijven is zeker zo belangrijk als vakbekwaam worden. Elk jaar organiseert het ABWC door heel Nederland vaardigheidstoetsen in de klasse 112, de Hoofdklasse en sinds 2023 een nieuwe klasse Brandbestrijding.
Wil je komen kijken? Leuk, je bent van harte welkom!
De locaties en de scenario’s zijn geheim voor de deelnemende ploegen en worden daarom vooraf niet bekend gemaakt. Maar mocht je dit spektakel willen bekijken dan kan dat natuurlijk.
Meld je op de dag zelf – 5 april – vanaf 07:30 uur op de Landweerstraat-Zuid 140 in Oss of Gasstraat Oost 40 in Oss en dan krijg je daar de locaties van de wedstrijdlocaties te horen!
Om de wedstrijd spannend te houden en alle ploegen gelijke kansen te geven verzoeken wij iedereen vriendelijk om deze dag geen beelden van de wedstrijden te delen op social media. Zo houden we het eerlijk voor alle ploegen!
De eerste wedstrijdploegen zullen om 08:00 uur beginnen en de laatste ploegen zijn rond 15:30 uur klaar.
Let wel; dit is geen open dag van de brandweerkazerne. Het is deze dag niet mogelijk om op onze kazerne onze stoere brandweerauto’s te komen bekijken, in onze gave bluspakken op de foto te gaan of een rondleiding door de kazerne te krijgen. De wedstrijden spelen zich namelijk op een andere locatie af.
Zien we jou op zaterdag 5 april?